Novinka s názvem Oppenheimer má svůj první trailer

Ve skutečném životě i v připravovaném filmu od režiséra Christophera Nolana, Oppenheimer inženýři, kteří pracovali nejblíže projektu Manhattan, věděli, že existuje možnost, že atomová bomba zapálí atmosféru celé planety. Tento strach je v nejnovějším traileru filmu velmi citelný. Zdaleka ale nestačí na to, aby někoho zastavil před závodem o vynález bomby, která utvářela oblouk dějin.

Trailer je plný uměřených výbuchů a hluboce znepokojivého praskání Geigerova počítadla, nejnovější upoutávka na Oppenheimera se soustředí hlavně na J. Roberta Oppenheimera (Cillian Murphy) teoretického fyzika a ředitele laboratoře v Los Alamos, který dohlížel na konstrukci atomové bomby.

V době, kdy nacistické Německo již několik měsíců vyvíjí vlastní bombu, Oppenheimer, jeho žena Kitty (Emily Blunt) a generálporučík Leslie Richard Groves (Matt Damon) vědí, že čas není na jejich straně. Když se vydávají naverbovat řadu vědců, aby se stali součástí projektu Manhattan, aniž by chápali, čeho se stávají součástí. Oppenheimer to však plně chápe. Trailer zdůrazňuje, jak jeho pochopení toho, co bomba je a co dokáže, bylo zdrojem hluboké naděje i odporného strachu.

Mrkněte se na trailer. Film Oppenheimer se v kinech objeví 21. června.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.