The Last of Us

Seriál The Last of Us je adaptací stejnojmenné videohry, která se stala obrovským hitem a získala si mnoho fanoušků po celém světě. Seriál byl vytvořen pro streamovací službu HBO Max a vydal se v roce 2022.

Příběh se odehrává v postapokalyptický světě, který byl zničen infekcí Cordyceps, parazitickou houbou, která napadla lidské tělo a způsobila hromadnou pandemii. Hlavními postavami jsou Joel (Pedro Pascal), někdejší pašerák, který se nyní živí jako lovec a zásobovač, a Ellie (Bella Ramsey), čtrnáctiletá dívka, kterou Joel musí dopravit přes celou zemi, aby ji ochránil před nebezpečím a pomohl najít lék na infekci.

Seriál slibuje být věrným převyprávěním příběhu z videohry, avšak se spoustou nových prvků, které poskytnou divákům nové zážitky a prohloubí svět, který byl vytvořen v hře. Hlavními tvůrci seriálu jsou Craig Mazin a Neil Druckmann, kteří společně napsali scénář a Druckmann bude také producentem.

The Last of Us má velký potenciál stát se dalším velkým hitem pro HBO Max. Fanoušci videohry se mohou těšit na věrnou adaptaci příběhu a nové prvky, zatímco noví diváci mohou očekávat napínavou a poutavou postapokalyptickou sci-fi, která se zaměřuje na lidské vztahy a přežití v nehostinném světě.

Vzhledem k obsahu seriálu je však třeba poznamenat, že je určený pro dospělé diváky a obsahuje silné scény násilí, krev a hrubé jazykové výrazy. Pokud jste fanouškem postapokalyptických příběhů, The Last of Us je určitě seriál, na který byste neměli zapomenout.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.