Netflix zvyšuje ceny předplatného a bude opět nejdražší streamovací platformou.

0

Netflix plánuje tento měsíc zvýšit ceny předplatného, ​​což z něj udělá opět nejdražší streamovací službu.

Podle čerstvých zpráv Netflix v příštích týdnech zvýší ceny. Netflix byl poprvé spuštěn v roce 1997 jako půjčovna a prodej DVD médií. Společnost se však rychle prosadila na mezinárodní úrovni a v v roce 2007 uvedla na trh služby streamování, kde si mohou uživatelé z pohodlí domova prohlížet řadu skvělého obsahu. Od globální pandemie se streamování stalo ještě důležitějším a Netflix v důsledku toho vzrostl na popularitě, což vedlo k růstu předplatitelů a obsahu.

Od října 2021 má společnost téměř 75 milionů předplatitelů v Severní Americe a více než 214 milionů po celém světě. V roce 2013 začal produkovat vlastní obsah a přinesl svou originální sérii House of Cards. Od roku 2018 se rozšířila do mezinárodních produkcí a je jednou z nejrespektovanějších streamovacích služeb, protože navázala pracovní partnerství s mnoha uznávanými herci a filmaři.

Díky zvýšení cen se Netflix opět stane nejdražší streamovací platformou. Cenu navýší na 15,49$ měsíčně, což je těsně nad 15$, které stojí HBO Max. Změny budou zavedeny v průběhu nadcházejících týdnů a předpokládá se, že předplatitelé budou informováni 30 dní předem prostřednictvím e-mailu a prostřednictvím oznámení v aplikaci Netflix.

Rostoucí náklady jsou součástí obchodu a vždy byly, ale někdy to může být riskantní krok. Je zde velká šance, že někteří uživatelé přejdou ke konkurenci. Netflix oponuje tím, že zvyšuje ceny, aby zajistil, že bude moci i nadále poskytovat kvalitní, konkurenceschopný obsah.

Pro ceny v Česku to tedy znamená navýšení všech předplatných o cca 20 až 30 Kč.

Napsat komentář