The Crown série 5. Netflix nebezpečně brnká na politickou strunu.

0

The Crown je pro Netflix politickým minovým polem. Premiéra páté sezóny je naplánovaná na listopad 2022. Elizabeth Debicki a Dominic West ztvárňují v nové sezóně princeznu Dianu a prince Charlese, zatímco Imelda Staunton získala roli královny Alžběty.

Pátá sezóna seriálu The Crown se odehrává na přelomu 90. a 20. století. Nová sezóna přenese dozrávající vládu královny do nového století, přičemž pokryje funkční období premiérů Johna Majora a Tonyho Blaira během vysoce přechodného politického období v Británii. Nová série také zahrnuje rozpad manželství prince Charlese a Diany, stejně jako Dianinu tragickou smrt v létě 1997.

Pokud však Netflix přesně vykreslí byť jen polovinu těchto bouřlivých let, pro královskou rodinu pak pátá série bude nepříjemným připomenutím hořkého období. Musíme si uvědomit, že zrovna pátá série má vykreslit nejkontroverznější období historie monarchie s ranami z Charlesovy nevěry, Dianinou smrtí a ostatními nepříjemnými skandály. Je tedy možné, že Netflix rozpoutá malou bouři.

Možná budete překvapeni ale čtvrtá série se neobešla bez kontroverze sama o sobě poté, co britský ministr kultury Oliver Dowden požadoval, aby Netflix vydal prohlášení, že se jedná o fikci. Jak uvádí deník Daily Mail, Dowdenův hněv pramení ze skutečnosti, že několik klíčových prvků seriálu poškozují image královské rodiny. Ministr kultury bude požadovat, aby Netflix vydal prohlášení o smyšlenosti některých scén na začátku každé epizody.

Zdá se však, že Netflix si s toho těžkou hlavu nedělá a pustí se do politické noční můry, protože slibuje, že projde většinu z nejobtížnějších královských témat.

Napsat komentář