Nejočekávanější horory letošního roku!

0

Vřískot – Scream

Série Vřískot je zpět s pátým filmem, jednoduše nazvaným Scream. Film, který režírují Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett, se odehrává 25 let po událostech prvního filmu a nyní Woodsboro terorizuje nový zabiják s kultovní maskou. Vrah se zaměří na skupinu teenagerů a oživí tím dávno pohřbenou noční můru a opět odkryje strašidelnou minulost města.

Texaský masakr motorovou pilou – The Texas Chainsaw Massacre

Po vzoru Halloweenské série je Texaský masakr motorovou pilou zpět s přímým pokračováním původního filmu z roku 1974. Film se také jmenuje Texaský masakr motorovou pilou a režíruje ho David Blue Garcia. Děj se točí okolo Melody (Sarah Yarkin), její dospívající sestry Lilu (Elsie Fisher) a jejich přátel Danteho (Jacob Latimore) a Ruth (Nell Hudson), kteří míří do vzdálené města Harlow v Texasu. Jejich cesta se brzy promění v noční můru, když náhodou narazí na sériového vraha známého jako Leatherface, jehož krví nasáklé dědictví nadále pronásleduje obyvatele této oblasti.

Morbius

Morbius vypráví příběh doktora Michaela Morbiuse (Jared Leto), muže trpícího vzácnou krevní chorobou. Při hledání léku Morbius zkouší nebezpečnou léčbu zahrnující netopýry, která ho nakonec postihne formou vampirismu, která mu dá nadlidské schopnosti, ale žádnou z pověrčivých slabostí spojených s upíry.

Černý telefon – The Black Phone

Děj zavede diváky do Colorada 70. let, kde se v předměstí pohřešuje pět dětí. Brzy poté je další z nich, Finney Shaw (Mason Thames) unesen sériovým vrahem známým jako The Grabber (Ethan Hawke) a je uvězněn uvnitř zvukotěsného sklepa. Finney najde odpojený telefon a zjistí, že slyší hlasy vrahových předchozích obětí, které se mu snaží pomoci uniknout. Mezitím jeho sestra zjistí, že má opakující se vize, které jí mohou pomoci Finneyho najít.

Nope

Nope je nový hororový projekt Jordana Peeleho, který ho napsal a režíroval. Film byl představen na San Diego Comic-Con 2021, ale podrobnosti o příběhu nebyly řečeny.

Prokletí Salemu – Salem’s Lot

Letos se dočkáme nové adaptace románu Prokletí Salemu (Salem’s Lot) od Stephena Kinga z roku 1975. Prokletí Salemu, režírovaný Garym Daubermanem, sleduje Bena Mearse (Lewis Pullman), který se vrací do svého dětského domova aby získal inspirace pro svou další knihu. Po čase ale zjišťuje, že jeho rodné město je pronásledováno upírem a místo psaní knihy se musí pustit do boje s tímto nečekaným zlem.

Halloween Ends

Poslední kapitola oblíbené Halloweenské rebootové trilogie. Film s příhodným názvem Halloween Ends má být závěrečnou kapitolou příběhu Michaela Myerse a Laurie Strode (Jamie Lee Curtis). Podrobnosti o zápletce Halloween Ends jsou stále neznámé, ale režisér David Gordon Green uvedl, že se to bude odehrávat čtyři roky po událostech Halloween Kills.

Dark Harvest

Dark Harvest je fantasy horor režiséra Davida Sladea podle stejnojmenného románu Normana Partridge. V malém středozápadním městečku se každý podzim z kukuřičných polí vynoří nadpřirozený přízrak jménem „Sawtooth Jack“. Parta kamarádů se rozhodne této noční můře postavit a zbavit tak své městečko tohoto prokletí.

Evil Dead Rise

Tento rok se dočkáme pátého pokračování série Lesní duch (Evil Dead).Příběh se točí kolem Beth (Lily Sullivan), která navštíví svou starší sestru Ellie (Alyssa Sutherland), ta sama vychovává tři děti. Sestry najdou hluboko v útrobách Ellieiny budovy tajemnou knihu, kterou se rozhodnou prozkoumat. Každý kdo tuto sérii zná jistě dobře ví co bude následovat.

Hellraiser

Další sérií, která se vrací k životu v roce 2022, je Hellraiser s filmem odehrávajícím se čtyři roky po Hellraiser: Judgment a který má také sloužit jako reboot filmové série. Projekt s jednoduchým názvem Hellraiser režíruje David Bruckner.

Prey

Série Predátor se letos také vrací se svým pátým dílem s názvem Prey. Film režíruje Dan Trachtenberg, a bude se jednat o prequel k ostatním filmům této série. Děj nám přinese úplně první cestu Predátora na Zemi. Podrobnosti nejsou úplně známé, ale příběh by se měl točit okolo válečnice jménem Naru (Amber Midthunder), která bude muset chránit svůj kmen proti tomuto vysoce vyvinutému mimozemskému vetřelci.

Jeepers Creepers: Reborn

Další filmovou sérií, která v roce 2022 dostane nový film, je Jeepers Creepers. Tento čtvrtý film a reboot série se jmenuje Jeepers Creepers: Reborn a má být prvním dílem v trilogii oddělené od prvních tří filmů. Jeepers Creepers: Reborn zavede diváky na festival Horror Hound, který se poprvé koná v Louisianě, a mezi účastníky jsou Chase (Imran Adams) a jeho přítelkyně Laine (Sydney Craven), kteří začínají prožívat nevysvětlitelné předtuchy a slyší znepokojující hlasy spojené s minulostí města.

Napsat komentář