Starz odhalil pohled na první snímky ze šesté série seriálu Outlander společně s datem premiéry.

0

Outlander (Cizinka) je britsko-americký seriál, který vznikl v roce 2014. Předlohu pro seriál tvořila knižní série od Diany Gabaldon. V roce 2020 byla vydaná pátá, doposud poslední, série. Seriál vysílá americký televizní kanál Starz, pro české diváky je dostupný ke zhlédnutí na streamovací platformě Netflix.

Americká televizní síť Starz zveřejnila první pohled na snímky z šesté série, které nám umožní pohled na naše oblíbené postavy a jejich osudy v nadcházející sezóně. Společně s fotkami bylo zveřejněno i datum premiéry, ta by měla proběhnout na začátku roku 2022.

Seriál se pohybuje na pomezí historického drama, romance a sci-fi. Příběh sleduje Claire Randall (Caitriona Blafe), zdravotní sestru, která se za záhadných okolností ocitne v roce 1743. V tomto historickém období je donucena ke sňatku s Jamiem Fraserem (Sam Heughan). Claire ale musí rozdělit své city mezi dva muže, jeden z nich žije v současné době a ten druhý v minulosti. Claire se taky musí přizpůsobit novému životu v 18. století, kde na ni číhá plno hrozeb.

V hlavních rolích si doposud zahráli herci Caitriona Blafe, Sam Heughan, Sophie Skelton, Tobias Menzies, Laura Donnelly, Richard Rankin a Graham McTavish.

Produkce pak měla dokonce seriál obnovit i pro prodlouženou sedmou řadu. Původně měli mít obě série 12 epizod, stejně jako všechny předchozí. Šestá série bude mít ale pouze 8 epizod, a proto byla sedmá série prodloužená o další čtyři díly.

Šestá série je založená na událostech, které se odehrávají v knize Ledový dech (A Breath of Snow and Ashes) od Diany Gabaldon, jako podklad pro sedmou sérii poslouží kniha Paměť kostí (An Echo in the Bone) od stejné autorky.

Napsat komentář