Amazon odkoupil za 8,45 miliardy dolarů majitele filmů Zrodila se hvězda a James Bond.

0

Do dnešní doby nepatřila streamovací služba Prime Video mezi hlavní preference u diváků, jelikož není její videotéka tak rozšířená, jako u ostatních služeb. Prime Video má předplaceno v Americe více než 100 milionů uživatelů, i přesto se řadí k méně oblíbeným platformám pro sledování audiovizuálního obsahu. To se ale mění, jelikož Amazon koupil společnost MGM holding (Metro-Goldwyn-Mayer Studios) za 8,45 miliardu dolarů, což je v přepočtu asi 176,2 miliardy korun.

Zprávy o prodeji MGM holding začali kolovat na internetu již minulý rok. Společnost se kvůli koronavirové pandemii ocitla ve finanční krizi a nezbylo jí tedy moc jiných možností, jak by ji mohla udržet nad vodou.

Odkoupením společnosti získal Amazon filmy, které tato mediální společnost již v minulosti vytvořila. Mezi nejnovější filmy od MGM holding patří i bondovka No Time To Die (Není čas zemřít). Vedle všech bondovek získal Amazon přístup k dalším filmům jako Čaroděj ze země Oz, Pravá blondýnka, Creed, Zrodila se hvězda, Než jsem tě poznala a další.

Skutečnost, že bude obohacena videotéka Prime Video o tak skvělé filmy by mohla přilákat nové uživatele. Předplatné pro české diváky stojí měsíčně 5,99 euro, čímž patří tato služba mezi jedny z nejlevějších.

Prime Video se snaží už dlouhou dobou konkurovat ostatním streamovacím platformám jako Netflix, HBO nebo Disney Plus, tento krok by ale mohl Prime Video zajistit více předplatitelů a větší slávu mezi filmovými nadšenci.

Napsat komentář