The Falcon and the Winter Soldier se z velké části natáčel v Praze!

0

Seriál The Falcon and the Winter Soldier patří do čtvrté fáze MCU. Jedná se o seriál, který tvoří pět epizod, díky nimž nahlédneme do života některých superhrdinů.

Uběhlo šest měsíců po událostech z Avengers: Endgame a Sam Wilson (Anthony Mackie), známý pod přezdívkou Falcon, a Bucky Barnes (Sebastian Stan) se spolu spojí a zažívají nové dobrodružství. Premiérový díl vyšel 19. března na platformě Disney+, finálový díl bude dostupný ke zhlédnutí do 23. dubna.

Natáčení seriálu začalo v Atlantě v roce 2019. Na začátku března roku 2020 se pak celý štáb přesunul do České republiky. Seriál se natáčel například na Malé Straně, u ministerstva kultury, u paláce Živnobanka nebo na Trojském mostě. Zde však rozsáhlý seznam natáčecích lokalit nekončí, jelikož se natáčelo po celé Praze. Díky seriálu jsme byli schopni procestovat několik států od Švýcarska přes Lotyško a Litvu až po Tunisko, aniž by štáb musel vycestovat pryč z České republiky. Všechny tyto státy totiž zobrazilo naše krásné hlavní město.

Záběry z noční Prahy se v marvelovkách objevily už dříve, a to konkrétně ve filmu Spider-Man: Daleko od domova.

Napsat komentář