Nový seriál WandaVision od MCU

0

Na začátku tohoto roku jsme se konečně dočkali již dlouho slibovaného seriálu WandaVision od Marvel Cinematic Universe. Jedná se o první díl čtvrté fáze MCU. Původně jsme se měli dříve dočkat filmu Black Widow a seriálu The Falcon and Winter soldier.

Seriál WandaVision měl zamířit do televizních obrazovek již minulý rok, ale z důvodu pandemie jsme se premiéry prvního dílu dočkali až 15. ledna tohoto roku. Seriál je dostupný na internetové platformě Disney+.

První série seriálu má pouze 9 dílu a zatím se vůbec nemluví o druhé řadě, tudíž lze předpokládat, že si jí nejspíš ani nedočkáme. Což je pro mě velké překvapení, jelikož se seriál stal velmi oblíbeným a na ČSFD má 77 %.

Pro některé fanoušky mohl být seriál velkým zklamáním. Jedná se totiž o seriál věnovaný životu Wandy Maximoff, čarodějky se telekinetickými schopnostmi, proto lze očekávat více souvislostí a návazností na film X-men. Právě zde jsme poprvé zahlédli tuto postavu, jakožto sestru jednoho ze členů X-menu.

Seriál všechny překvapil, z prvního pohledu totiž vypadá jako sitcom z 50. let, díky němuž se můžeme podívat na dokonalý život Wandy Maximoff (Elizabeth Olsen). Už od začátku bylo zřejmé, že seriál je plný mysteriózních prvků a klasického marvelovského humoru. V seriálu se objevuje i její manžel Vision (Paul Bettany), který jak všichni víme zemřel na konci filmu Avengers: Infinity War, proto je třeba předpokládat že Wanda musela použít jak své vlastní magické schopnosti, tak přijmout pomoc od někoho z okolí, aby přivedla svého manžela zpátky k životu.

Dle mého názoru se jedná o velice originální projekt od MCU a osobně se těším, až sama seriál zhlédnu.

Napsat komentář